Kontakta Pedagogisk omsorg

Pedagogisk omsorg
Telefon: 090-16 19 34

Besöksadress:

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Enhetschef

Brittmari Dannelöv
090-16 19 34
brittmari.dannelov@umea.se

Placering/uppsägning av plats/inkomstuppgifter

Kontakta placeringsassistent Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Dagbarnvårdare och personal i stadsdelar/på orter

Hissjö, Håkmark, Haddingen, Tavelsjö

Anneli Holmgren, annelie.holmgren@umea.se
Helen Dahlberg, helen.dahlberg@umea.se
Marita Sandström, marita.sandstrom@umea.se
Åsa Holmberg, asa.holmberg@umea.se 
Catarina Tjärnberg, catarina.tjarnberg@umea.se

Hörnefors

Anna Forssén, anna.forssen@umea.se
Charlotta Jonsson, charlotta.jonsson@umea.se
Sari Lundberg, sari.lundberg@umea.se

Röbäck

Annika Sandström, annica.sandstrom@umea.se
Tova Sjölander, tova.sjolander@umea.se

Rödåsel

Robin Starälv, robin.staralv@umea.se
Maria Granberg, maria.granberg.2@umea.se
Eva-Lotta Lind, eva-lotta.lind@umea.se
Evelina Andersson, evelina.andersson.2@umea.se
Malin Eriksson, malin.eriksson@umea.se
Ida Andersson, ida.andersson@umea.se

Yttersjö med byar

Anna Boldén, anna.bolden@umea.se
Carina Söder, carina.soder@umea.se
Gerd Sandberg, gerd.sandberg@umea.se
Ulrika Johansson, ulrika.johansson@umea.se

Administration

Viktoria Huhtasaari
090-16 20 63
viktoria.huhtasaari@umea.se

Biträdande utbildningsdirektör förskola

Daniel Nordgren
090-16 18 02
070-291 69 79
daniel.nordgren@umea.se

Skriv ut
Senast uppdaterad: 28 juni 2021
Publicerad: 22 januari 2021
Sidan publicerad av: Viktoria Huhtasaari