Kontakta Ung i Umeå kommun

Ung i Umeå kommun

Kontakta Umeå kommun

Telefon: $municipality.phone

Besöksadress: $municipality.address
Öppettider: $municipality.hours

Gå jägarskola på Hartvigsgården under våren

Är du 14–17 år och intresserad av att ta jägarexamen? Under våren kan du gå jägarskola på Hartvigsgården på Grisbacka. Inga förkunskapskrav behövs. Det finns ett begränsat antal platser så vänta inte för länge!

Vi kommer under vårterminen att träffas på Hartvigsgården på Grisbacka för att gemensamt gå igenom det som krävs för att bli examinerad. Vi ställer inga krav på kunskapsnivå men du bör vara förberedd på att det kommer att bli lite extraplugg. Kursen leds av fritidsledarna Göran och Frida.

Det finns bara ett begränsat antal platser så vänta inte!

Frågor och anmälan

För frågor och intresseanmälan skicka ett mail till mobilmotesplats@umea.se

Jägarskolan är ett samarbete mellan Umeå kommuns fritidsgård Mobil mötesplats och Jägareförbundet Umeå .

Skriv ut
Senast uppdaterad: 16 januari 2024
Sidan publicerad av: Rasmus Andegras