Kulturskolan önskar God Jul & Gott Nytt År!

Kontakta Kulturskolan

Kulturskolan
Telefon: 090-16 59 53

Besöksadress: Umestan, Paradvägen 36 och Hamnmagasinet, Västra strandgatan 4

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Det blir en annorlunda julledighet i år. Pandemin påverkar oss alla och ovissheten om framtiden lika så. Kulturskolan vill avvakta myndigheternas beslut och återkommer därför under v.2. med mer information gällande öppningen av kurskatalogen, kursstart, undervisningsform och terminsavgift för våren.

Vi vill uppmuntra er alla att ta hand om varandra. Ta tillfället i akt, lyssna på musik, dansa, sjung och spela, gör charader, pyssla och skapa tillsammans. Och som sagt: Under v. 2 återkommer vi med mer information kring vårterminen!

Vi på Kulturskolan önskar er alla en god jul, gott nytt år! Var rädda om er själva och om era medmänniskor.

Bild

Fler nyheter

Skriv ut
Senast uppdaterad: 17 december 2020
Publicerad: 17 december 2020
Sidan publicerad av: Emma Skog