Kontakta Stöcksjö skola F–6

Stöcksjö skola F–6
Telefon: 090-16 27 90
E-post:

Besöksadress: Stöcksjö Norra Byväg 40

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Förskolan håller öppet 06.30–17.30, har man andra behov vänder man sig till förskoleschef.

Kontakt

Rektor förskola och skola

Patrik Eriksson
090-16 27 90
070-050 95 35
patrik.eriksson@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggarelänk till annan webbplats

Administration

Åsa Bergström
090-16 52 70
asa.bergstrom@umea.se

För- och grundskolechef för område syd

Per Eklund
090-16 59 08
070-601 86 55 
per.eklund@umea.se

Lärarrum

090-16 27 92

Förskoleklass, fritids/fritidsklubb

Förskoleklass, fritids årskurs 1,
090-16 27 95
070-375 11 86
2-6:ans Fritidsklubb
090-16 27 93
070-375 11 19

Specialpedagog

Maria Eriksson
072-341 09 03
maria.eriksson@umea.se

IT-pedagog för skolområdet

Heléne Ericsson
070-611 61 65
helene.ericsson@umea.se

Studie- och yrkesvägledare

Kontakta studie- och yrkesvägledarelänk till annan webbplats

Skolsköterska, elevhälsan

Ulrika Arvidsson
ulrika.arvidsson@umea.se

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan

Skolkurator, elevhälsan

Marie Vigren
073-024 40 77
marie.vigren@umea.se

Skolpsykolog, elevhälsan

Maria Löfgren
070-755 51 85
maria.lofgren@umea.se

Skolrestaurang

Camilla Ålander
camilla.alander@umea.se
David Liv
david.liv@umea.se
090-16 27 96

Skriv ut
Senast uppdaterad: 4 mars 2021
Publicerad: 16 juni 2017
Sidan publicerad av: Åsa Bergström