Kontakta Skärgårdsskolan F–3

Skärgårdsskolan F–3
Telefon: 070-327 93 86
E-post:

Besöksadress: Kassjöbergsvägen 16

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Rektor

Henrik Arctaedius
070-542 48 62
henrik.arctaedius@umea.se

Biträdande rektor

Håkan Tranbeck
070-265 33 58
hakan.tranbeck@umea.se

Administration

Lilian Koskinen Norberg
070-327 93 86
lilian.koskinen.norberg@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggarelänk till annan webbplats

Fritidshem

Viken,072-501 72 91
Färjan,070-286 98 72
Bäcken,070-310 76 74
Forsen,070-931 74 50

T.f. för- och grundskolechef för område öst

Jan-Olof Niska
090-16 12 16
073-06 10 776
jan.niska@umea.se

IT-pedagog för skolområdet

Rickard Erlingsson
070-255 11 32
rickard.erlingsson@umea.se

Skolsköterska, elevhälsan

Veronica Barkar
072-5690616
veronica.barkar@umea.se

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan

Skolkurator, elevhälsan

Johanna Oppman
090-16 44 76
070-699 26 26
johanna.oppman@umea.se

Skolpsykolog, elevhälsan

Arvid Edberg
090 -16 51 61
073 – 073 50 99
arvid.edberg@umea.se

Skolrestaurang

090-163178

Vaktmästeri

073-088 51 47


Skriv ut
Senast uppdaterad: 19 januari 2021
Publicerad: 11 maj 2020
Sidan publicerad av: Magnus Mac Neil