Kontakta Sävar skola F–9

Sävar skola F–9
Telefon: 090-16 40 66
E-post:

Besöksadress: Drottningvägen 7

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Elevhälsan Sävar skola


Funktion

Namn/mejl

Telefon

Mejl

Syv

Nina Wendel

090-16 40 75, 090-16 44 41

nina.wendel@umea.se

Kurator

Lisa Boström

090-16 40 53, 070-604 40 53

lisa.bostrom@umea.se

Skolsköterska åk F-6

Maria Johansson

090-16 40 42,  070-227 73 92

maria.johansson.2@umea.se

Skolsköterska (åk 7-9 samt Täfteå)

Cecilia Forsner

090-16 40 52, 070-282 35 80

cecilia.forsner@umea.se

Skolpsykolog

Susanne Vapaavuori

090-16 40 54, 070-367 40 54

susanne.vapaavuori@umea.se

Specialpedagoger F-6

Margareta Strandberg

090-16 40 58

margareta.strandberg@umea.se


Inger Dahlström Norrman

090-16 40 58

inger.dahlstrom@umea.se


Linda Petrusson Björkqvist

090-16 40 58

linda.bjorkqvist@umea.se


Mia Berggren

090-16 40 66

mia.berggren@umea.se

Specialpedagoger 7-9

Jan Björk

090-16 40 63

jan.bjork@umea.se


Eva Johansson

090-16 40 63

eva.x.johansson@umea.se

Läs mer om elevhälsanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Elevhälsan Sävar skola F-9

Specialpedagoger Sävar skola F-9

Skriv ut
Senast uppdaterad: 6 maj 2020
Publicerad: 16 oktober 2017
Sidan publicerad av: Maria Olofsson