Kontakta Röbäcks skola F–6

Röbäcks skola F–6
Telefon: 090-16 59 40
E-post:

Besöksadress: Stenhuggarvägen 2

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Svarar ingen i telefonen?

Låt det ringa tills vår telefonsvarare kommer igång. Tala in ditt meddelande så lyssnar vi av under dagen.

Rektor

Erika Jonsson
090-16 59 38
070-260 70 34
erika.jonsson@umea.se

Administration

Lena Hellgren
070-776 59 06
lena.a.hellgren@umea.se

Skolskjuts

Kontakt med skolskjutshandläggare Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Områdeschef

Erik Nordahl
090-16 52 84
070-256 23 53
erik.nordahl@umea.se

Personalrum

090-16 59 40

Fritids/Fritidsklubb

Fritids Loftet 070-699 11 27
Fritids Fantazia 070-916 59 42
Fritids Mitten 070-699 01 10

Specialpedagog

Malin Widmark
malin.widmark@umea.se

IT-pedagog för området

Dan Karlsson
0730-64 09 81
dan.carlsson@umea.se

Skolsköterska, elevhälsan

Matilda Dahlstrand
070-665 52 87
matilda.dahlstrand@umea.se
Torsdagar och fredagar

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan.

Skolkurator, elevhälsan

Rebecka Enström
070-633 02 23
rebecka.enstrom@umea.se

Skolpsykolog, elevhälsan

Sif Prost
070-955 65 81
sif.prost@umea.se

(Linnea Germundsjö, föräldraledig)
070-611 16 62
linnea.germundsjo@umea.se

Skolrestaurang

090-16 59 29

Vaktmästeri

090-16 59 44, 070-326 76 63

Skriv ut
Senast uppdaterad: 15 september 2022
Publicerad: 16 juni 2017
Sidan publicerad av: Lena Hellgren