Kontakta Östtegs skola F–6

Östtegs skola F–6
Telefon: 090-16 30 02
E-post:

Besöksadress: Norra Obbolavägen 51

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Arbetslag

Bild

Arbetslag på Östtegs skola

Fkl och fritids Snöflingan
090-16 21 04, 070-922 51 12

Personal

Befattning

Mejl

Ulrika Wallgren

Fkl/fritids  Snöflingan

ulrika.wallgren@umea.se

Anna Lillieroth

Fkl/fritids Snöflingan

anna.lillieroth@umea.se

Stina Eklund

Fritids Snöflingan

stina.eklund@umea.se

Pär Fomin

Fritid Snöflingan

 

Sofia Billner

Fritidspedagog/ Snöflingan

sofia.billner@umea.se

 

Fritids Snöflingan fkl, 090-16 21 04, 070-922 51 12

Fritids Gläntan åk 1, 090-16 51 46, 070-307 06 39

Fritids Ängen åk 2, 070-950 78 96

Fritids Vintergatan åk 3, 070-309 49 32

Klubben åk 4-6, 070-688 47 89


   

                                                                



Personal

Befattning

Mejl

Monica Brodin Westermark


Mentor åk.1A

 

Elisabet Hallberg


Mentor åk.1B

 

Marietta Singström

Mentor åk.2A

 

Johanna Eriksson

Mentor åk 2B

 

Sebastian Kurtén kainberg

Mentor åk 3A

 

Marita Edström Sjögren

Mentor åk 3B

 

Anneli Sderberg

Mentor åk 3B

 

Josefin Boström

Idrott åk 1-3/ fritids Gläntan


Angelica Lindberg

Fritids Gläntan


Åsa Lundberg

Fritids Gläntan

 

Britt-Marie Edholm

Fritids Ängen

 

Ylva Lundberg

Fritids Ängen


Krister Andersson

Fritids Vintergatan


Helena Lidberg

Fritids Vintergatan


Sandra Lindsköld

Fritids Vintergatan








Åk. 4-6 090-16 51 43

Personal

Befattning

Mejl

Paulina Oskarsson

Mentor åk 4A


Malin Bodén

Mentor åk. 4B

 

Annika Isaksson

Mentor åk. 5


Pär Nilsson

Mentor åk.6

 

Hugo Thörn

Mentor åk.6

 

Mats Wallgren

Lärare

mats.wallgren@umea.se

Jonas Almström

Musik


Elisabeth Forsberg

Slöjdlärare, textil

Elisabeth Forsberg@umea.se

Gunnar Nilsson

Slöjdlärare, trä och metall

gunnar.nilsson@umea.se

Jenny Eriksson

Speciallärare


Roger Lyxell

Speciallärare

roger.lyxell@umea.se

Ann Bryntesson

Speciallärare

ann.brynteson@umea.se

 

Åk. 4-6A 070-306 38 32

Personal

Befattning

Mejl

Rune Sundkvist

Mentor

rune.sundkvist@umea.se

Julia Andersson

Logoped

julia.andersson.2@umea.se

Ann Brynteson

Speciallärare

ann.brynteson@umea.se

Karin Rönnholm

Mentor

 


Skriv ut
Senast uppdaterad: 20 augusti 2019
Publicerad: 20 oktober 2017
Sidan publicerad av: Mona-Lisa Olofsson