Kontakta Maja Beskowskolan 7-9

Maja Beskowskolan 7-9
Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Fridhemsvägen 2

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Rektor

Magnus Josefsson
070-622 21 15
magnus.josefsson@umea.se

Administration

Theresa Eriksson
090-16 29 01
theresa.eriksson@umea.se

Maja Beskowskolans Information

090-16 29 00 (Telefontid må-fr 8-12, 13-14.30)
majabeskowskolan@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggarelänk till annan webbplats

T.f. för- och grundskolechef för område öst

Jan-Olof Niska
090-16 12 16
073-06 10 776
jan.niska@umea.se

Lärare

Finns tillgängliga via skolportalen Unikum

Fritidsledare

Evelina Bodin
070-655 18 85
evelina.bodin@umea.se

Specialpedagoger

Charlotta Lindgren (7A, 7F, 8A, 8F)
072-717 61 01
charlotta.lindgren@umea.se

Helena Arctaedius (7B, 7C, 8B, 8C)
070-850 26 70
helena.arctaedius@umea.se

Urban Lundqvist (7D, 7E, 8D, 8E)
073-098 73 27
urban.lundqvist@umea.se

IT-pedagog för skolområdet

Rickard Erlingsson
070-255 11 32
rickard.erlingsson@umea.se

Studie- och yrkesvägledare

Kontakta studie- och yrkesvägledarelänk till annan webbplats

Skolsköterska, elevhälsan

Sandra Björk
070-693 90 43
sandra.bjork@umea.se

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan

Skolkurator, elevhälsan

Caroline Bergh
070-511 15 54
caroline.bergh@umea.se

Skolpsykolog, elevhälsan

Helena Stenmark
090-16 51 29
helena.stenmark@umea.se

Skolrestaurang

090-16 30 05

Vaktmästeri

070-331 39 12

Skriv ut
Senast uppdaterad: 8 mars 2021
Publicerad: 15 november 2018
Sidan publicerad av: Theresa Eriksson