Kontakta Maja Beskowskolan 7-9

Maja Beskowskolan 7-9
Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Fridhemsvägen 8

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Rektor

Helena Arctaedius
070-850 26 70
helena.arctaedius@umea.se

Biträdande rektor

Thomas Vänman
070-884 41 88
thomas.wanman@umea.se

Administration

Karin Vestergren
090-16 29 01
karin.vestergren@umea.se

Maja Beskowskolans Information

090-16 29 00 (Telefontid må-fr 8-12, 13-14.30)
majabeskowskolan@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggare Länk till annan webbplats.

Områdeschef

Karin Thysell
070-624 41 05
karin.thysell@umea.se

Lärare

Finns tillgängliga via skolportalen Unikum

Fritidsledare

Peder Sundquist
peder.sundquist@umea.se

Specialpedagoger

Urban Lundqvist
073-098 73 27
urban.lundqvist@umea.se

Linda Lindenius Silverlöv
072-717 61 01
linda.lindenius.silverlov@umea.se

IT-pedagog för skolområdet

Heléne Ericsson
070-582 30 98
helene.ericsson@umea.se

Studie- och yrkesvägledare

Kontakta studie- och yrkesvägledare Länk till annan webbplats.

Skolsköterska, elevhälsan

Sandra Björk
070-693 90 43
sandra.bjork@umea.se

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan

Skolkurator, elevhälsan

Caroline Bergh
070-511 15 54
caroline.bergh@umea.se

Skolpsykolog, elevhälsan

Helena Stenmark
090-16 51 29
helena.stenmark@umea.se

Skolrestaurang

090-16 30 05

Vaktmästeri

070-331 39 12

Skriv ut
Senast uppdaterad: 29 juni 2022
Publicerad: 15 november 2018
Sidan publicerad av: Karin Vestergren