Kontakta Linneaskolan 7–9

Linneaskolan 7–9
Telefon: 090-16 59 06
E-post:

Besöksadress: Sönkmyrvägen 20

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Rektor

Alf Nilsson
090-16 59 09
070-595 59 09
alf.nilsson@umea.se

Administration

Carola Ingelsson
090-16 59 14
070-365 59 14
carola.ingelsson@umea.se

Skolskjuts

Kontakt med skolskjutshandläggare Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Områdeschef 7-9

Karin Thysell
070-624 41 05
karin.thysell@umea.se

Lärarrum

A-våning 090-16 59 15
B-våning 090-16 59 16

Speciallärare

Erika Larsson
070-667 59 16
erika.larsson@umea.se

Socialpedagog

Sven Cederfeldt
tel 090-16 59 41 070-559 06 48
sven.ragnarsson@umea.se


IT-pedagog

Helene Ericsson
070-611 61 65
helene.ericsson@umea.se

Studie- och yrkesvägledare

Kontakt med studie- och yrkesvägledare Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Skolsköterska, elevhälsan


Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan.

Skolkurator, elevhälsan

Anna Lundberg
0730-840 114
anna.lundberg.4@umea.se
Onsdag och fredag

Skolpsykolog, elevhälsan

Sif Prost
070-955 65 81
sif.prost@umea.se

Skolrestaurang

090-16 59 13
veronica.nordstrom@umea.se

Vaktmästeri

090-16 59 44, 070-326 76 63

Skriv ut
Senast uppdaterad: 12 september 2022
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Carola Ingelsson