Kontakta Hörnefors centralskola F–9

Hörnefors centralskola F–9
Telefon: 090-16 10 00
E-post:

Besöksadress: Industrivägen 9–11

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Rektor F-6/fritidshem

Johanna Svensson
0930-291 71
070-699 00 51

TF Rektor F-6/fritidshem
Johan Eriksson
070-699 60 22
johan.eriksson.3@umea.selänk till annan webbplats

Rektor 7-9

Karin Thysell
0930-291 81
070-624 41 05
karin.thysell@umea.se

För- och grundskolechef område SYD

Per Gunnar Eklund
070-601 86 55
per.eklund@umea.se

Administration

Lena Vähä
0930-291 65
070-388 58 77
lena.vaha@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggarelänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Studie- och yrkesvägledare

Kontakta studie- och yrkesvägledarelänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolsköterska,elevhälsan

Kristin Björk
0930-291 70
070-277 91 70
kristin.bjork@umea.se

Skolkurator, elevhälsan

Ylva Holmberg
0930-291 94
070-645 23 30
ylva.holmberg@umea.se

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan

Specialpedagog

Annika Höglund
annika.hoglund@umea.se

Eva Ihrström Königsson
eva.konigsson@umea.se

IT-pedagog skolområde SYD

Helene Eriksson
070-611 61 65
helene.eriksson@umea.se

IT-ansvariga

F-3 Martin Broman martin.broman@umea.se
4-6 Thomas Pettersson thomas.pettersson@umea.se
7-9 Lars Sjöstedt lars.sjostedt@umea.se

Skolrestaurang

0930-291 74

Vaktmästeri

070-347 52 40

Fritidshem

070-916 67 04, 070-291 57 72

Förskoleklass

070-291 57 72

Årskurs 1

070-916 64 05

Årskurs 2

070-696 03 35

Årskurs 3

070-310 78 80

Skriv ut
Senast uppdaterad: 19 april 2021
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Lena Elisabet Vähä