Kontakta Hedlundaskolan F–6

Hedlundaskolan F–6
Telefon: 090-16 27 18
E-post:

Besöksadress: Lilla gatan 1

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Frånvaroanmälan via telefon

För frånvaroanmälan av elev, ring till skolans personalrum på telefon 090-16 27 18. Lämna ett meddelande på telefonsvararen eller via den personal som tar emot samtalet.

Kontakter

Funktion

Namn

Telefon

Mejladress

Rektor

Elisabeth Rinnau Stenman

090-16 26 35
070-688 70 10

elisabeth.rinnau.stenman@umea.se

För- och grundskolechef

Christina Jonsson

090-16 50 68

070-341 68

kicki.jonsson@umea.se

Administratör

Christina Wincent

090-16 27 26

christina.wincent@umea.se

Lärare Förskoleklass

Eva Johansson
Göran Karlsson
Eva Bylin

090-16 27 12

eva.e.johansson@umea.se

goran.karlsson@umea.se

eva.bylin@umea.se

Lärare årskurs 1

Ann-Sofie Lindberg
Veronica Uppenberg

090-16 27 18

ann-sofie.lindberg@umea.se

veronika.uppenberg@umea.se

Lärare årskurs 2

Emma Boström
Camilla Hedman

090-16 27 18

emma.bostrom@umea.se

camilla.hedman@umea.se

Lärare årskurs 3

Anna Nilsson-Hugo

090-16 27 18

anna.nilssonhugo@umea.se

Lärare årskurs 4

Anna Kluft

090-16 27 18

anna.kluft@umea.se

Lärare årskurs 5–6

Maria Johnson
Hans Aggling
Monica Sandgren

090-16 27 18

maria.johnson@umea.se

hans.aggling@umea.se

monika.sandgren.2@umea.se

Lärare förberedelseklassen

Samuel Marklund
Anna-Lotta Fahlström

090-16 27 18

samuel.marklund@umea.se

annalotta.fahlstrom@umea.se

Idrott

Ari Harju


ari.harju@umea.se

Musik

Johan Wallén


johan.wallen@umea.se

Textilslöjd

Birgitta Larsson


birgitta.a.larsson@umea.se

Träslöjd

Bengt-Erik Bergström


bengt-erik.bergstrom@umea.se

Specialpedagog/speciallärare

Anna Westin


anna.westin@umea.se

Fritids Lilla Pärlan

Linnea Nilsson
Eva Johansson
Gröan Karlsson
Eva Bylin

090-16 27 12

070-960 11 90

linnea.nilsson@umea.se
eva.e.johansson@umea.se
goran.karlsson@umea.se
eva.bylin@umea.se

Fritids Stora Pärlan

Karin Nordgren
Monica Sandgren
Linus Hedman

090-16 21 03

070-960 06 52

karin.nordgren@umea.se
monika.sandgren.2@umea.se
linus.hedman@umea.se

Fritidsklubben

Nikolaos Starovas
Hans Aggling

090-16 54 29

070-960 05 24

nikolaos.starovas@umea.se
hans.aggling@umea.se

Skolsköterska

Majlis Stighall

090-16 27 22
070-611 15 03

majlis.stighall@umea.se

Skolrestaurang


090-16 27 25


Konferensrum


090-16 26 37


Personalrum


090-16 27 18


Skriv ut
Senast uppdaterad: 20 maj 2020
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Gabrielle Hultdin