Kontakta Grisbacka skola F–6

Grisbacka skola F–6
Telefon: 090-16 26 50
E-post:

Besöksadress: Grubbevägen 19

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Rektor

Magnus Lidström
090-16 26 50
072-542 83 11
magnus.lidstrom@umea.se

Biträdande rektor

Madeleine Nord Ljunggren
090-16 26 51
070-611 06 73
madeleine.nord.ljunggren@umea.se

Administration

Jennifer Meguedad
090-16 26 67
070-650 13 95
jennifer.meguedad@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggare Länk till annan webbplats.

Områdeschef

Erik Nordahl
090-16 26 61
070-586 46 06
erik.nordahl@umea.se

Personalrum

Personalrum 090-16 26 40
Idrottshall 090-16 26 47
Telefonhytt, pers. rum 090-16 26 44

Förskoleklass/ Fritids

Förskoleklass A Svalan 090-16 26 45, 070-633 09 35
Förskoleklass B Svalan 090-16 26 43, 070-633 09 38
Fritids Humlan 090-16 19 85, 070-633 09 54
Fritids Fjärilen 090-16 32 98, 070-633 09 41
Fritids Ugglan 090-16 26 69, 073-085 96 69
Klubben 090-16 26 46

Specialpedagog

Åsa Johansson
090-16 26 48
asa.b.johansson@umea.se

Helena Skog
090-16 26 48
helena.skog@umea.se

Viktoria Sjögren
090-16 26 48
viktoria.sjogren@umea.se

IT-pedagog för skolområdet

Dan Karlsson
073-064 09 81
dan.carlsson@umea.se

Studie- och yrkesvägledare

Kontakta studie- och yrkesvägledare Länk till annan webbplats.

Skolsköterska, elevhälsan

Carina Österlund
090-16 26 38
070-680 66 30
carina.osterlund@umea.se

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan

Skolkurator, elevhälsan

Margareta Ahlberg
090-16 25 89
070-618 26 65
margareta.ahlberg@umea.se

Skolpsykolog, elevhälsan

Linda Edbladh
070-655 97 79
linda.edbladh@umea.se

Skolrestaurang

090-16 26 39

Vaktmästare

Jan Hallin
070-508 22 29

Skriv ut
Senast uppdaterad: 14 april 2022
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Jennifer Meguedad