Kontakta Flurkmarks skola F–6

Flurkmarks skola F–6
Telefon: 090-16 10 00
E-post:

Besöksadress: Flurkmark 411

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

 

 

 Flurkmarks skola och fritids

Kontakta oss

Funktion

Namn

Mejl

Telefon





Rektor

Åke Hermansson

ake.hermansson@umea.se

090-165035,

070-9501712

Specialpedagog

Eva-Lena Hörnemalm

eva-lena.hornemalm@umea.se


Förskoleklass

Eva Öhgren

eva.ohgren@umea.se


Åk 1

Hedlund Johanna

johanna.hedlund@umea.se


Åk 2

Agneta Persson

agneta.persson@umea.se

Åk 3

Birgitta Eklund

birgitta.eklund@umea.se


Åk 4-5-6

Vanja Lindström

vanja.lindstrom@umea.se


Åk 4-5-6

Hanna Roju

hanna.roju@umea.se


Åk 4-5-6

Thomas Ekroth

thomas.ekroth@umea.se


Åk 4-5-6

Victoria Larsson

victoria.larsson@umea.se


Ämne




Idrott

Jonny Backlund

jonny.backlund@umea.se


Musik 4-5

Camilla Östergren

camilla.ostergren@umea.se


Trä- och metallslöjd

Thomas Jonsson

thomas.jonsson@umea.se


Textilslöjd

Hanna Roju

hanna.roju@umea.se


Fritids

Johanna Karlsson

johanna.karlsson@umea.se


Fritids

Victoria Persson

victoria.persson@umea.se


Fritids

Ronny Berglund

ronny.berglund@umea.se


Fritids

Hans Sjöberg

hans.sjoberg@umea.se


Fritids

Peter Johdet

peter.johdet@umea.se


Fritids

Linda Stegnell

linda.stegnell@umea.se


 




Restaurangpersonal



 


Maria Holmqvist

maria.holmqvist@umea.se

090-16 50 14


Anette Marklund

anette.marklund@umea.se

090-16 50 14

 



 

Skolsköterska



 


Anna Lundberg

anna.lundberg.2@umea.se

090-16 27 34, 070-330 22 75

Städ



 


Marianne Mattsson

marianne.mattsson@umea.se

 

Checklista för sjukanmälan

  1. Fritids Gläntan tfn 16 50 11
  2. Anmäl på Skola 24länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
  3. Taxi Kurir – Om ditt barn åker taxi till/från skolan tfn 18 18 18
Skriv ut
Senast uppdaterad: 20 september 2018
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Vanja Lindström