Kontakta Flurkmarks skola F–6

Flurkmarks skola F–6
Telefon: 090-16 10 00
E-post:

Besöksadress: Flurkmark 411

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakta oss

Rektor

Magnus Lidström
090-16 50 35
072-542 83 11
magnus.lidstrom@umea.se

Biträdande rektor

Madeleine Nord Ljunggren
070-611 06 73
madeleine.nord.ljunggren@umea.se

Administration

Elisabet Jakobsson
090-16 12 92
elisabet.jakobsson@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggarelänk till annan webbplats

För-och grundskolechef för skolområde Centrum/Norr

Erik Nordahl
090-16 52 84
070-256 23 53
erik.nordahl@umea.se

Lärarrum


Fritids/fritidsklubb


Specialpedagog

Eva-Lena Hörnemalm

IT-pedagog för skolområde Centrum/Norr

Robert Granlund
070-443 34 59
robert.granlund@umea.se

Studie- och yrkesvägledare

Kontakta studie- och yrkesvägledarelänk till annan webbplats

Skolsköterska, elevhälsan

Johanna Westerlund
090-16 12 86
070-308 99 95
johanna.westerlund@umea.se

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan

Skolkurator, elevhälsan

Sara Ström Bargell
090-16 53 81
sara.bargell@umea.se

Skolpsykolog, elevhälsan

Susanne Vapaavuori
090-16 40 54
susanne.vapaavuori@umea.se

Skolrestaurang

090-16 50 14

Vaktmästare

Olof Östergren

Skriv ut
Senast uppdaterad: 17 februari 2021
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Maria Gustavsson