Kontakta Ersdungens skola F–6

Ersdungens skola F–6
Telefon: 090-16 46 03
E-post:

Besöksadress: Trattgränd 3–5

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Rektor

Jonas Eriksson
070-271 33 53
jonas.eriksson@umea.se

Biträdande rektor

Malin Karlsson
070-764 88 11
malin.karlsson@umea.se

Administratör

Agneta Sundberg
090-16 56 81
agneta.a.sundberg@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggareöppnas i nytt fönster

Sjukanmälan

090-16 64 00
umea.se/franvaro

Personalrum

090-16 46 03

Skolkurator

Johanna Oppman
johanna.oppman@umea.se

Skolsköterska

Åsa Vikberg
090-16 56 71
070-366 47 66
asa.vikberg@umea.se

Speciallärare, svenska

Elizabeth Kamf Holmberg
elizabeth.kamf-holmberg@umea.se

Speciallärare, matematik

Cicki Nyberg
cicki.nyberg@umea.se

Fritidshem

Tjärnen

090-16 46 07
070-600 53 23

Heden/Klubben

090-16 46 19
070-354 72 93

Ängen

090-16 46 14

Loftet

090-16 46 19

Kojan

090-16 46 21

Skriv ut
Senast uppdaterad: 16 december 2020
Publicerad: 14 juni 2017
Sidan publicerad av: Agneta Sjöstedt