Kontakta Bullmarks skola F–6

Bullmarks skola F–6
Telefon: 090-16 27 85
E-post:

Besöksadress: Flodavägen 5

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Sjukanmälanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Anmäl sjukfrånvaro på skola 24.

Tfn skolan: 090-16 27 85
Tfn fritids: 090-16 27 87

Frågor om allergier: Åsa Strindholm 090-785 35 92

Administration

Funktion

Namn

Telefon

mejl

Skolområdeschef

Erik Nordahl

070-256 23 53

erik.nordahl@umea.se

Rektor

Magnus Lidström

072-542 83 11

magnus.lidstrom@umea.se

Administratör (Plac. på Sävar skola)

Ashraf Ali

090-16 40 68

ashraf.ali@umea.se

Administratör (Plac. på Sävar skola)

Malin Forss

090-16 40 17

malin.forss@umea.se

Skolsköterska

Karin Löfvenberg

090-16 52 64,

070-271 7969

karin.lofvenberg@umea.se

Kurator

Maja Liström

 070-395 27 31

maja.listrom@umea.se

Psykolog

Lena Svedjehed

090-16 51 24, 070-271 79 69

lena.svedjehed@umea.se

Personal

Kontakta oss

Funktion

Namn

Telefon

mejl


Kök

Kök Bullmark skola

090-16 27 86

bullmarkskola.kok@umea.se


Lokalvård

Britt-Marie Sandström

090-16 27 86



Specialpedagog

Viktoria Sjögren

070-365 75 65

viktoria.sjogren@umea.se


Förskoleklass

Ann-Cathrin Nylén

090-16 27 85

 


Åk 1-3

Sofi Mann

090-16 27 85

sofi.lundberg@umea.se



Andrea Jonsson


andrea.jonsson@umea.se



Katarina Bergner


katarina.bergner@umea.se


Åk 4 - 6

Susanne Nilsson

090-16 27 85

susanne.r.nilsson@umea.se



Gunvor Grönlund-Holmberg


gunvor.gronlund-holmberg@umea.se


Fritids

Maria Fredriksson

090-16 27 87 

maria.a.fredriksson@umea.se



Josefin Steinvall


josefin.steinvall@umea.se



Ann-Cathrin Nylén


ann-cathrin.nylen@umea.se



Helene Holmström


helene.holmstrom@umea.se



Maja Lidgren


maja.lidgren@umea.se



Carina Strandh


carina.strandh@umea.se



Text

Skriv ut
Senast uppdaterad: 12 november 2019
Publicerad: 13 juni 2017
Sidan publicerad av: Malin Forss