Kontakta Bullmarks skola F–6

Bullmarks skola F–6
Telefon: 090-16 27 85
E-post:

Besöksadress: Flodavägen 5

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Sjukanmälanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Anmäl sjukfrånvaro på skola 24.

Tfn skolan: 090-16 27 85
Tfn fritids: 090-16 27 87

Frågor om allergier: Åsa Strindholm 090-785 35 92

Administration

Funktion

Namn

Telefon

mejl

Skolområdeschef

Erik Nordahl

070-256 23 53

erik.nordahl@umea.se

Rektor

Magnus Lidström

072-542 83 11

magnus.lidstrom@umea.se

Administratör (Plac. på Sävar skola)

Erica Hörnelid

090-16 40 73

erica.hornelid@umea.se

Administratör (Plac. på Sävar skola)

Catrin Marklund

090-16 40 17

catrin.marklund@umea.se

Skolsköterska

Maria Johansson

090-16 40 42, 070-227 73 92

maria.johansson.2@umea.se

Kurator

Lisa Boström

090-16 40 53, 070-604 40 53

lisa.bostrom@umea.se

Psykolog

Susanne Vapaavuori

090-16 40 54, 070-367 40 54

susanne.vapaavuori@umea.se

 

Personal

Kontakta oss

Funktion

Namn

Telefon

mejl

Kök

Kök Bullmark skola

090-16 27 86

bullmarkskola.kok@umea.se

Lokalvård

Britt-Marie Sandström

090-16 27 86


Specialpedagog

Viktoria Sjögren

070-365 75 65

viktoria.sjogren@umea.se

Förskoleklass

Katarina Bergner

090-16 27 85

katarina.bergner@umea.se

Åk 1-3

Sofi Mann

090-16 27 85

sofi.lundberg@umea.se


Andrea Jonsson


andrea.jonsson@umea.se


Mats Nilsson


mats.nilsson@umea.se

Åk 4 - 6

Susanne Nilsson

090-16 27 85

susanne.r.nilsson@umea.se


Gunvor Grönlund-Holmberg


gunvor.gronlund-holmberg@umea.se

Fritids

Maria Fredriksson

090-16 27 87 

maria.a.fredriksson@umea.se


Josefin Steinvall


josefin.steinvall@umea.se


Ann-Cathrin Nylén


ann-cathrin.nylen@umea.se


Helene Holmström


helene.holmstrom@umea.se


Maja Lidgren


maja.lidgren@umea.se


Carina Strandh


carina.strandh@umea.se

 

Skriv ut
Senast uppdaterad: 8 februari 2019
Publicerad: 13 juni 2017
Sidan publicerad av: Sofi Mann