Kontakta Botsmarks skola F–3

Botsmarks skola F–3
Telefon: 090-16 27 79
E-post:

Besöksadress: Andersrovägen 5

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Rektor

Anna Börjesson
090-16 28 96
070-577 05 35
anna.borjesson@umea.se

Biträdande rektor

P-O Nilsson
090-16 50 35
070-261 70 65
per.nilsson.2@umea.se

Administration, skolskjutsar

Elisabet Jakobsson
090-16 12 92
elisabet.jakobsson@umea.se

Skolskjuts

Kontakta skolskjutshandläggare Länk till annan webbplats.

Områdeschef

Magnus Josefsson
090-16 29 10
magnus.josefsson@umea.se

Lärarrum

090-16 27 89

Fritids/fritidsklubb

072-551 08 19

Specialpedagog

Carina Johansson
090-16 53 86
070-543 78 09
carina.u.johansson@umea.se

IT-pedagog för område Nordöst

Rickard Erlingsson
rickard.erlingsson@umea.se

Studie- och yrkesvägledare

Kontakta studie- och yrkesvägledare Länk till annan webbplats.

Skolsköterska, elevhälsan

Johanna Westerlund
090-16 12 86
070-308 99 95
johanna.westerlund@umea.se

Skolläkare, elevhälsan

Kontaktas genom skolsköterskan

Skolkurator, elevhälsan

Sandra Söderlund Sundling
sandra.sundling@umea.se

Skolpsykolog, elevhälsan

Susanne Vapaavuori
090-16 40 54
070-367 40 54
susanne.vapaavuori@umea.se

Skolrestaurang

090-16 27 45

Skriv ut
Senast uppdaterad: 19 september 2022
Publicerad: 13 juni 2017
Sidan publicerad av: Elisabet Jakobsson