Kontakta Berghemsskolan F–6

Berghemsskolan F–6
Telefon: 090-16 27 30
E-post:

Besöksadress: Skidspåret 6

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt


Personal


Mejl

Telefon

Markus Thuresson Strömberg

 Rektor F–6

markus.stromberg@umea.se

090-16 56 24
070-996 23 31

Viktoria Huuhtasari

Admin

 

För ärende gällande förskolan Snöflingan så hänvisas ni till att kontakta Malin Elfving (malin.elfving@umea.se eller 090-165559)

Viktoria.huhtasaari@umea.se

090- 16 20 63
Petter DanielssonFörskoleklass, fritids


090-16 27 37

Anil Hjalmarsson

Fritidspedagog



Sara Söderberg

Fritidspedagog



Siv Öberg

Fritids

siv.oberg@umea.se

090-16 27 37

Jens Edin

Fritids



Ingrid Isaksson

Fritids



Bittan Åberg

Fritids



Anton Larsson

Fritids

Anton.larsson@umea.se

090-16 27 37

Madelene Jonsson

Förskoleklass grön grupp

Ellen.kling@umea.se

090-16 27 36

Ellen Kling

Förskoleklass gul grupp

ellen.kling@umea.se

090-16 27 36

Camilla Holmberg

Slöjdlärare textil

camilla.holmberg@umea.se

090-16 27 37

Krister Källström

Fritidspedagog i förskoleklass

krister.kallstrom@umea.se


Eva Edvinsson

Specialpedagog

Eva.edvinsson@umea.se

090-16 28 26

Lars Norberg

Trä/metallslöjd 3-6 / fritids



Karin Nilsson

Speciallärare

karin.nilsson.3@umea.se

090-16 28 26

Dennis Hall

Vik. Idrottslärare 1–6,

jenny.nyberg@umea.se


Anki Rådal


anki.radal@umea.se


Linda Bergmark

Klassföreståndare åk2

linda.bergmark@umea.se


Lisette Tanneskog

Vik. klassföreståndare åk2



Andreas Granqvist Klassföreståndare 3B

andreas.granqvist@umea.se


Carina Johansson

Klassföreståndare 3A



Jimmy Nyberg

Klassföreståndare åk1

Jimmy.nyberg@umea.se


Lena Siwerstam

Klassföreståndare åk 1

lena.siwerstam@umea.se


Cecilia Persson

Klassföreståndare åk 5A

cecilia.persson@umea.se

090-16 27 32

Thord Olsson

Klassföreståndare åk5B

thord.olsson@umea.se


Dag Alenius

Klassföreståndare åk 6

dag.alenius@umea.se


Peder Andersson

Klassföreståndare åk 4



Murklans fritidshem



076-134 79 45

Kantarellens fritidshem



076-134 55 81

Flugsvampens fritidshem

070-3438217



070-343 82 17

Skolhälsovård/Elevhälsa




Skolsköterska

Anna Lundberg



090-16 27 34

070-330 22 75

Skolläkare

Thomas Lindgren, nås via skolsköterskan



Lokalvård




Kerstin Jonsson

Lokalvård

kerstin.a.jonsson@umea.se

070-367 42 50

Margareta Boström

Lokalvård

margareta.v.bostrom@umea.se


Skolrestaurang



090-16 27 33

Ingrid Andersson

Restaurangföreståndare

ingrid.a.andersson@umea.se


Karin Löfgren-Gunnarsson


karin.lofgren-gunnarsson@umea.se






Vaktmästare





Text

Skriv ut
Senast uppdaterad: 3 september 2019
Publicerad: 13 juni 2017
Sidan publicerad av: Andreas Granqvist