Kontakta Berghemsskolan F–6

Berghemsskolan F–6
Telefon: 090-16 27 30
E-post:

Besöksadress: Skidspåret 6

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt


Kontakter

Funktion

Namn

Telefon

Mejl

Rektor F–6

Markus Thuresson Strömberg

070-996 23 31

markus.stromberg@umea.se

Administratör

Viktoria Huhtasaari

090-16 20 63

viktoria.huhtasaari@umea.se

Fritids




Fritidshem förskoleklass

Kantarellen

076-134 55 81


Fritidshem åk 1, 3B

Flugsvampen

070-343 82 17


Fritidshem åk 2, 3A

Murklan

076-134 79 45


Fritidshem åk 4-6

Klubben

073-041 82 37


Fritids Kantarellen

Fredrik Brännström


fredrik.branstrom@umea.se

Fritids Kantarellen

Ingrid Isaksson


ingrid.isaksson@umea.se

Fritids Kantarellen

Siv Öberg


siv.oberg@umea.se

Fritids Murklan

Petter Danielsson


petter.danielsson@umea.se

Fritids Murklan

Sara Söderberg


sara.soderberg@umea.se

Fritids Murklan

Bittan Åberg


bittan.aberg@umea.se

Fritids Flugsvampen

Sara Hama Salih


sara.hamasalih@umea.se

Fritids Flugsvampen

Anil Hjalmarsson


anil.hjalmarsson@umea.se

Fritids Flugsvampen

Krister Källström


krister.kallstrom@umea.se

Fritids Klubben

Jens Edin


jens.edin@umea.se

Fritids Klubben

Anton Larsson


anton.larsson@umea.se

Förskoleklass




Mentor förskoleklass

Ellen Kling


ellen.kling@umea.se

Mentor förskoleklass

Catharina Jonsson



Ped. stöd förskoleklass

Madelene Jonsson


madelene.jonsson@umea.se

Lågstadiet




Lärare F-3

Anki Rådal


anki.radal@umea.se

Mentor 1A

Carina Johansson


carina.johansson.3@umea.se

Mentor 1B

Andreas Granqvist


andreas.granqvist@umea.se

Mentor 2A

Jimmy Nyberg


jimmy.nyberg@umea.se

Mentor 2B

Lena Siwerstam


lena.siwerstam@umea.se

Mentor 3A

Linda Bergmark


linda.bergmark@umea.se

Mentor 3B

Maria Sundqvist


maria.sundqvist@umea.se

Mellanstadiet




Mentor 4A

Lisette Tanneskog


lisette.tanneskog@umea.se

Mentor 4B

Dag Alenius


dag.alenius@umea.se

Mentor 5

Peder Andersson


peder.andersson@umea.se

Mentor 6A

Thord Olsson


thord.olsson@umea.se

Mentor 6B

Cecilia Persson


cecilia.persson@umea.se

Slöjd/idrott




Lärare textilslöjd

Camilla Holmberg


camilla.holmberg@umea.se

Lärare trä/metallslöjd

Erik Isaksson


erik.isaksson@umea.se

Lärare Idrott åk 1-6

Anders Uddbom


anders.uddbom@umea.se

Elevhälsa




Socialpedagog

Anna Sunesson

090-16 54 34

070-601 05 77

anna.sunesson@umea.se

Specialpedagog

Pernilla Gafvelin



Speciallärare

Karin Nilsson

090-16 28 26

karin.nilsson.3@umea.se

Skolsköterska

Anna Lundberg

090-16 27 34

070-330 22 75

anna.lundberg.2@umea.se

Skolläkare

Thomas Lindgren

nås via skolsköteskan


Skolkurator

 Maj-Lis Markström

090-16 44 64

070-366 44 64

maj.lis.markström@umea.se

Övrig skolpersonal




Lokalvård

Kerstin Jonsson


kerstin.a.jonsson@umea.se

Lokalvård

Margareta Boström


margareta.v.bostrom@umea.se

Kock

Ingrid Andersson

090-16 27 33

ingrid.a.andersson@umea.se


Skriv ut
Senast uppdaterad: 26 juni 2020
Publicerad: 13 juni 2017
Sidan publicerad av: Jens Edin