Kontakta Växthuset

Växthuset
Telefon: 090-16 10 00
E-post:

Besöksadress: Gösta Skoglundsväg 18

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Kontakt

Förskolan Växthuset kan ha öppet 06.30–18.30 om det behövs. Just nu har vi öppet 06.30–17.30. Om du som förälder har andra behov, kontakta förskolechef.

Välkommen att kontakta oss vid frågor!‌

Funktioner

Telefon

Förskolechef Anna Rönnlund

090-16 20 65, 076-144 18 96

Telefonsvarare kl 17.30 – 6.30

090-16 20 60

Skogstjärnan

090-16 21 60

Kannan

090-16 21 66

Krukan (öppning/stängning)

090-16 20 60

Köket

090-16 20 89

 


Skogsstjärnan

Shuoyun Wang
länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Förskollärare
shuoyun.wang@umea.se

 

Leli Åström
Barnskötare
leli.astrom@umea.se


Martine Vikberg Barnskötare, martine.vikberg@umea.se

                  

Kannan

Jenny Jonsson
Förskollärare
jenny.jonsson2@umea.se

  

 

Slavojka Corluka Barnskötare, slavojka.corluka@umea.se

Åsa Szucs Förskollärare, asa.szucs@umea.se

Angelica Ruthberg Förskollärare, angelica.ruthberg@umea.se

Matilda Nordell Barnskötare

Krukan

Åsa Wester
Förskollärare
asa.wester@umea.se

 

 

Annica Svensson
länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Barnskötare
annica.svensson@umea.se

 

 

Veronique Dubois-Côte   Barnskötare,    veronique.dubois-cote@umea.se

Linda Freij Förskollärare, linda.midenborg@umea.se

 

Skriv ut
Senast uppdaterad: 11 december 2018
Publicerad: 12 maj 2017
Sidan publicerad av: Åsa Szucs