Lyssna
Kontakt

Två silvermedaljörer på SM i Ung Företagsamhet

Kontakta Dragonskolan

Dragonskolan
Telefon: 090-16 24 20

Besöksadress: Dragongatan 1, Umeå

Kontakta Umeå kommun

Telefon: 090-16 10 00

Besöksadress: Skolgatan 31A, 901 84 Umeå
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-17.00

Dragonskolan tog hem två silvermedaljer när SM i Ung Företagsamhet gick av stapeln i Stockholm förra veckan. Prata Jämställdhet tog silver i Årets hållbara företag och Simon Andersson tog silver i kategorin Årets säljare.

Dessutom var Tilda Tullnér, Prata Jämställdhet nominerad/Västerbottens representant i Årets unga ledare. Alla företag som var på plats skötte sig också klockrent med proffsiga presentationer, bra säljarbete i fina montrar där de lyckades fånga in såväl prins Daniel som Anna Kinberg Batra för att berätta om sin verksamhet.

Fantastiska prestationer! Jätteroligt! Stort grattis!

Bild

Bildtext (Ändras i inställningar och glöm inte alt-text)

Fler nyheter

Skriv ut
Senast uppdaterad: 8 maj 2018
Publicerad: 1 juni 2017
Sidan publicerad av: Andreas Moberg

Dragonskolan
Dragongatan 1
903 22 Umeå
Tel: 090-16 24 20
Mejl: dragonskolan@umea.se

Umeå kommun