Personal på Sjöfruskolan

Namn Funktion E-post Telefon                                    
Administration                                          
Pian Rosell Skolområdeschef pian.rosell@umea.se 165801                                    
Ulrika Holm Rektor åk 6-9 ulrika.holm@umea.se 165802                                    
Petter Lundberg Rektor åk 3-5 petter.lundberg@umea.se 165805                                    
Nicole Damen Adm nicole.damen@umea.se 165800                                    
Cathrin Engqvist Placeringsassistent cathrin.engqvist@umea.se 165803                                    
                                           
Vaktmästare                                          
Ove Lindberg Vaktmästare ove.lindberg@umea.se 165810                                    
                                           
IT                                          
Robert Granlund IT-pedagog robert.granlund@umea.se 070-4433459                                    
                                           
Elevvård                                          
Maud Sundström Skolsköterska maud.sundstrom@umea.se 165815                                    
Johanna Bäckström Kurator johanna.backstrom@umea.se 165818                                    
Antoinetta Mukkavaara Studie och yrkesvägledare antoinetta.mukkavaara@umea.se 165824                                    
                                           
Specialpedagoger                                          
Solveig Forsberg Specialpedagog solveig.forsberg@umea.se 165816                                    
Siv Danvind Specialpedagog siv.danvind@umea.se 165816                                    
Anna-Lena Nordström Specialpedagog anna-lena.nordstrom@umea.se 165816                                    
Lotta Hörnblad Specialpedagog lotta.hornblad@umea.se 165816                                    
                                           
Skolbibliotek                                          
Jon-Isac Svanefjord Skolbibliotekarie jonisac.svanefjord@umea.se 165806                                    
                                           
Skolkök                                          
Kristina Karlsson Restaurangansvarig kristina.a.karlsson@umea.se 165817                                    
                                           
Primus, Aqua                                          
Cecilia Edström Grundskollärare 3A cecilia.edstrom@umea.se 165820                                    
Åsa Hedlund Grundskollärare 3C asa.hedlund@umea.se 165820                                    
Markus Lejon Grundskollärare 3A, 3C markus.lejon@umea.se 165820                                    
Malin Bolmhagen Grundskollärare 5B malin.bolmhagen@umea.se 165820                                    
Tiina Rytky Fritidspedagog tiina.rytky@umea.se 165822                                    
Anna Fransson Fritidspedagog anna.fransson@umea.se 165822                                    
Sandra Larsson Fritidspedagog sandra.larsson@umea.se 165822                                    
Alexander Timander Fritidspedagog alexander.timander@umea.se 165822                                    
                                           
Primus, Luxus                                          
Malin Backsell Grundskollärare 3A, 4A malin.backsell@umea.se 165813                                    
Susanne Nilsson Grundskollärare 3B susanne.nilsson@umea.se 165813                                    
Erika Andersson Grundskollärare 3D erika.andersson@umea.se 165813                                    
Petter Sandström Grundskollärare 3B, 3D petter.sandstrom@umea.se 165813                                    
Anneli Cederberg Fritidspedagog anneli.cederberg@umea.se 165811                                    
Marcus Vallgren Fritidspedagog marcus.vallgren@umea.se 165811                                    
Daniel Söderberg Fritidspedagog daniel.soderberg@umea.se 165811                                    
                                           
                                           
Primus, Terra                                          
Jenny Elffors Grundskollärare 4C jenny.elffors@umea.se 165821                                    
Erica Bengtsson Grundskollärare 5A erica.bengtsson@umea.se 165821                                    
Mari Winter Grundskollärare 5A, 5C, 5D mari.winter@umea.se 165821                                    
Eva Hallingfors Grundskollärare 4C, 5C eva.hallingfors@umea.se 165821                                    
Maria Isaksson Grundskollärare maria.isaksson@umea.se 165821                                    
Mikael Holmgren Grundskollärare mikael.holmgren@umea.se 165823                                    
Marcus Palm Fritidspedagog marcus.palm@umea.se 165823                                    
Petter Nilsson Fritidspedagog petter.nilsson@umea.se 165823                                    
                                           
Primus, Ventus                                          
Hannah Grönberg Grundskollärare 4B hannah.gronberg@umea.se 165814                                    
Ingrid Björnfot Grundskollärare 5D, 6B ingrid.bjornfot@umea.se 165814                                    
Katarina Bergdahl, tjl Grundskollärare 5D katarina.bergdahl@umea.se 165814                                    
Maria Vinnervik Grundskollärare 4A, 4B, 5A maria.vinnervik@umea.se 165814                                    
Lisbeth Wikberg Grundskollärare 6A lisbeth.wikberg@umea.se 165814                                    
Niclas Nabb Grundskollärare 6A niclas.nabb@umea.se 165814                                    
Camilla Strandberg Grundskollärare 6B camilla.strandberg@umea.se 165814                                    
Sandra Blad Grundskollärare 5B, 6B sandra.blad@umea.se 165814                                    
Johanna Vikman Fritidspedagog johanna.vikman@umea.se 165812                                    
Oscar Björnfot Fritidspedagog oscar.bjornfot@umea.se 165812                                    
Björn Hillbrant Fritidspedagog bjorn.hillbrant@umea.se 165812                                    
                                           
Supra, Stella                                          
Maria Stenmark Mentor 7A maria.stenmark@umea.se 165807                                    
Lena Bengtsson Mentor 7A lena.bengtsson@umea.se 165807                                    
Ulrika From Mentor 7C ulrika.from@umea.se 165807                                    
Sture Edlund Mentor 7C sture.edlund@umea.se 165807                                    
Erika Abrahamsson Mentor 7C   165807                                    
Mathias Olsson Mentor 8A mathias.olsson@umea.se 165807                                    
Ida Ruisniemi Mentor 8A ida.ruisniemi@umea.se 165807                                    
Mia Höök Mentor 9A mia.hook@umea.se 165807                                    
Tuija Jonsson Mentor 9A tuija.jonsson@umea.se 165807                                    
Linda Dunger Mentor 9A linda.dunger@umea.se 165807                                    
                                           
Supra, Nova                                          
Emma Nilsson Mentor 7B emma.nilsson@umea.se 165808                                    
Elin Lindström Mentor 7B elin.lindstrom@umea.se 165808                                    
Leif Grundström Mentor 7B leif.grundstrom@umea.se 165808                                    
Magnus Jönsson Mentor 8B magnus.jonsson@umea.se 165808                                    
Ewa Johansson Mentor 8B ewa.johansson@umea.se 165808                                    
Linda Dahlberg Mentor 9B linda.dahlberg@umea.se 165808                                    
Niklas Norin Mentor 9B niklas.norin@umea.se 165808                                    
Hilda Persson Mentor 9B hilda.persson@umea.se 165808                                    
                                           
Hade du nytta av informationen?  
(50 röster)

Sidan granskad av

Nicole Damen

2014-09-25 08.12

Umeås kommunala skolor har behöriga lärare, specialpedagoger, skolsköterskor, kuratorer, skolläkare, studievägledare, IT-tekniker, idrottshallar, skolbibliotek — och allt annat som behövs för att ditt barn ska få chansen att utvecklas efter sina förutsättningar.