Personal på Sjöfruskolan

Namn Funktion E-post Telefon                                  
Administration                                        
Pian Rosell Skolområdeschef pian.rosell@umea.se 165801                                  
Ulrika Holm Rektor åk 5-9 ulrika.holm@umea.se 165802                                  
Petter Lundberg Rektor åk 1-4 petter.lundberg@umea.se 165805                                  
Nicole Damen Adm nicole.damen@umea.se 165800                                  
Cathrin Engqvist Placeringsassistent cathrin.engqvist@umea.se 165803                                  
                                         
Vaktmästare                                        
Ove Lindberg Vaktmästare ove.lindberg@umea.se 165810                                  
                                         
IT                                        
Robert Granlund IT-pedagog robert.granlund@umea.se 070-4433459                                  
                                         
Elevvård                                        
Maud Sundström Skolsköterska maud.sundstrom@umea.se 165815                                  
Ewa Hellgren Kurator ewa.hellgren@umea.se 165818                                  
Antoinetta Mukkavaara Studie och yrkesvägledare antoinetta.mukkavaara@umea.se 165824                                  
                                         
Specialpedagoger                                        
Solveig Forsberg Specialpedagog solveig.forsberg@umea.se 165816                                  
Anna Nordin Specialpedagog anna.nordin@umea.se 165816                                  
Anna-Lena Nordström Specialpedagog anna-lena.nordstrom@umea.se 165816                                  
Lotta Hörnblad Specialpedagog lotta.hornblad@umea.se 165816                                  
                                         
Skolbibliotek                                        
Jon-Isac Svanefjord Skolbibliotekarie jonisac.svanefjord@umea.se 165806                                  
                                         
Skolkök                                        
Kristina Karlsson Resturangansvarig kristina.a.karlsson@umea.se 165817                                  
                                         
Primus, Aqua                                        
Maria Paju Alskog Grundskollärare 1A maria.alskog@umea.se 165820                                  
Cecilia Edström Grundskollärare 2A cecilia.edstrom@umea.se 165820                                  
Hedlund, Åsa Grundskollärare 2C asa.hedlund@umea.se 165820                                  
Anna Fransson Fritidspedagog anna.fransson@umea.se 165822                                  
Sandra Larsson Fritidspedagog sandra.larsson@umea.se 165822                                  
Anneli Cederberg Fritidspedagog anneli.cederberg@umea.se 165822                                  
Alexander Timander Fritidspedagog alexander.timander@umea.se 165822                                  
                                         
Primus, Luxus                                        
Ulrika Aronsson Grundskollärare 1D ulrika.aronsson@umea.se 165813                                  
Linn Albertsson Grundskollärare 1D linn.albertsson@umea.se 165813                                  
Susanne Nilsson Grundskollärare 2B susanne.nilsson@umea.se 165813                                  
Erika Andersson Grundskollärare 1D erika.andersson@umea.se 165813                                  
Petter Sandström Grundskollärare 2B, 2D petter.sandstrom@umea.se 165813                                  
Johanna Vikman Fritidspedagog johanna.vikman@umea.se 165811                                  
Marcus Vallgren Fritidspedagog marcus.vallgren@umea.se 165811                                  
Daniel Söderberg Fritidspedagog daniel.soderberg@umea.se 165811                                  
Elin Orädd Fritidspedagog elin.oradd@umea.se 165811                                  
Erik Lundholm     165811                                  
                                         
Primus, Ålidhem                                        
Katarina Oscarsson Grundskollärare 3A katarina.oscarsson@umea.se 165762                                  
Erik Palmqvist Grundskollärare 3A, 4B erik.palmqvist@umea.se 165762                                  
Malin Bolmhagen Grundskollärare 4B malin.bolmhagen@umea.se 165762                                  
Tiina Rytky Fritidspedagog tiina.rytky@umea.se 165762                                  
Sara Lindholm Fritidspedagog sara.lindholm@umea.se 165762                                  
                                         
Primus, Terra                                        
Hanna Bergvall Grundskollärare 3C hanna.bergvall@umea.se 165821                                  
Jenny Elffors Grundskollärare 3C jenny.elffors@umea.se 165821                                  
Elin Billström Grundskollärare elin.billstrom@umea.se 165821                                  
Erica Bengtsson Grundskollärare 4A erica.bengtsson@umea.se 165821                                  
Mari Winter Grundskollärare mari.winter@umea.se 165821                                  
Eva Hallingfors Grundskollärare 4C eva.hallingfors@umea.se 165821                                  
Maria Isaksson Grundskollärare maria.isaksson@umea.se 165821                                  
Mari Strömberg Fritidspedagog mari.stromberg@umea.se 165823                                  
Marcus Palm Fritidspedagog marcus.palm@umea.se 165823                                  
Petter Nilsson Fritidspedagog petter.nilsson@umea.se 165823                                  
Sandra Larsson Fritidspedagog sandra.larsson@umea.se 165823                                  
                                         
Primus, Ventus                                        
Hannah Grönberg Grundskollärare 3B hanna.gronberg@umea.se 165814                                  
Elin Billström Grundskollärare elin.billstrom@umea.se 165814                                  
Ingrid Björnfot Grundskollärare 4D ingrid.bjornfot@umea.se 165814                                  
Katarina Bergdahl, tjl Grundskollärare 4D katarina.bergdahl@umea.se 165814                                  
Maria Vinnervik Grundskollärare 4D maria.vinnervik@umea.se 165814                                  
Charlotte Lungberg Grundskollärare charlotte.ljungberg@umea.se 165814                                  
Lisbeth Wikberg Grundskollärare 4A lisbeth.wikberg@umea.se 165814                                  
Niclas Nabb Grundskollärare 4A niclas.nabb@umea.se 165814                                  
Camilla Strandberg Grundskollärare 5A camilla.strandberg@umea.se 165814                                  
Viveka Johansson Grundskollärare 4B katarina.bergdahl@umea.se 165814                                  
Viktor Nilsson Fritidspedagog viktor.nilsson@umea.se 165812                                  
Carl Paju Fritidspedagog carl.paju@umea.se 165812                                  
                                         
Supra, Stella                                        
Maria Stenmark Mentor 6A maria.stenmark@umea.se 165807                                  
Camilla Strandberg Mentor 6A camilla.strandberg@umea.se 165807                                  
Ulrika From Mentor 6C ulrika.from@umea.se 165807                                  
Sture Edlund Mentor 6C sture.edlund@umea.se 165807                                  
Mathias Olsson Mentor 7A mathias.olsson@umea.se 165807                                  
Ida Ruisniemi Mentor 7A ida.ruisniemi@umea.se 165807                                  
Mia Höök Mentor 8A mia.hook@umea.se 165807                                  
Tuija Jonsson Mentor 8A tuija.jonsson@umea.se 165807                                  
Linda Dunger Mentor 8A linda.dunger@umea.se 165807                                  
                                         
Supra, Nova                                        
Lina Andersson Mentor 6B lina.andersson@umea.se 165808                                  
Mikael Holmgren Mentor 6B mikael.holmgren@umea.se 165808                                  
Magnus Jönsson Mentor 7B magnus.jonsson@umea.se 165808                                  
Ewa Johansson Mentor 7B ewa.johansson@umea.se 165808                                  
Linda Dahlberg Mentor 8B linda.dahlberg@umea.se 165808                                  
Niklas Norin Mentor 8B niklas.norin@umea.se 165808                                  
Leif Grundström Mentor 9A leif.grundstrom@umea.se 165808                                  
Hilda Persson Mentor 9A hilda.persson@umea.se 165808                                  
Ingela Roos   ingela.roos@umea.se 165808                                  
                                         
Hade du nytta av informationen?  
(48 röster)

Sidan granskad av

Nicole Damen

2014-06-30 09.24

Umeås kommunala skolor har behöriga lärare, specialpedagoger, skolsköterskor, kuratorer, skolläkare, studievägledare, IT-tekniker, idrottshallar, skolbibliotek — och allt annat som behövs för att ditt barn ska få chansen att utvecklas efter sina förutsättningar.