• Translate
  • Lyssna
  • Skriv ut
  • Anpassa
  • A-Ö
  • Webbkarta
Anpassa/Språk
  • Translate
  • Lyssna
  • Skriv ut
  • Anpassa
  • A-Ö
  • Webbkarta

Kontakt

Allmän information

090-165800







Administration

 

 

 

Nicole Damen

Administration

nicole.damen@umea.se

165800

Cathrin Engqvist

Placeringsassistent

cathrin.engqvist@umea.se

165803





Ledning




Johannes Greiser

Rektor åk 3-5

johannes.greiser@umea.se

165805

Ulrika Holm

Rektor åk 6-9

ulrika.holm@umea.se

165802

Christopher Granberg

För- och Grundskolechef

christopher.granberg@umea.se

070-377 35 92

Carina Axroth

Bitr. För- och Grundskolechef

carina.axroth@umea.se

070-560 80 52





Vaktmästare

 

 

 

Ove Lindberg

Vaktmästare

ove.lindberg@umea.se

165810

 

 

 

 

IT

 

 

 

Robert Granlund

IT-pedagog

robert.granlund@umea.se

070-4433459

 

 

 

 

Specialpedagoger

 

 

 

Erica Isberg

Specialpedagog

 

165816

Siv Danvind

Specialpedagog

 

165816

Kristina Holm

Specialpedagog

 

165816

 

 

 

 

Skolbibliotek

 

 

 

Jon-Isac Svanefjord

Skolbibliotekarie

jonisac.svanefjord@umea.se

165806

 

 

 

 

Skolrestaurang

 

 

 

Kristina Karlsson

Restaurangansvarig

kristina.a.karlsson@umea.se

165817

 

 

 

 

Primus, Aqua

Klass 3A, 3C, 4C

 

165820

Fritids Aqua

 

 

165822

 

 

 

 

Primus, Luxus

Klass 3D, 3B, 4D

 

165813

Fritids Luxus

 

 

165811

 

 

 

 

Primus, Terra

Klass 4A, 5C, 6A, 6C

 

165821

Fritids Terra

 

 

165823

 

 

 

 

Primus, Ventus

Klass 4B, 5A, 5B, 6B, 6D

 

165814

Fritids Ventus

 

 

165812

 

 

 

 

Supra, Stella

Klass 7A, 8A, 9A

 

165807

 

 

 

 

Supra, Nova

Klass 7B, 8B, 9B

 

165808

Sjukanmälan

Luxus: 165811

Aqua: 165822

Terra, ventus, Stella och Nova: Sjukanmälan görs via Lärum eller via telefon 165819

Inloggning Lärum

Välkommen till Sjöfruskolan, det här är huvudentrén.

Välkommen till Sjöfruskolan, det här är huvudentrén.