• Translate
  • Lyssna
  • Skriv ut
  • Anpassa
  • A-Ö
  • Webbkarta
Anpassa/Språk
  • Translate
  • Lyssna
  • Skriv ut
  • Anpassa
  • A-Ö
  • Webbkarta

Kontakt

Ledning och administration      
Ulrika Holm Rektor åk 6-9 ulrika.holm@umea.se 165802
Johannes Greiser Rektor åk 3-5 johannes.greiser@umea.se 165805
Christopher Granberg Skolområdeschef christopher.granberg@umea.se 165801
Nicole Damen Administration nicole.damen@umea.se 165800
Cathrin Engqvist Placeringsassistent cathrin.engqvist@umea.se 165803
       
Vaktmästare      
Ove Lindberg Vaktmästare ove.lindberg@umea.se 165810
       
IT      
Robert Granlund (Tjänstledig) IT-pedagog robert.granlund@umea.se 070-4433459
       
Specialpedagoger      
Erica Isberg Specialpedagog   165816
Siv Danvind Specialpedagog   165816
Kristina Holm Specialpedagog   165816
       
Skolbibliotek      
Jon-Isac Svanefjord Skolbibliotekarie jonisac.svanefjord@umea.se 165806
       
Skolrestaurang      
Kristina Karlsson Restaurangansvarig kristina.a.karlsson@umea.se 165817
       
Primus, Aqua Klass 3A, 3C, 4C   165820
Fritids Aqua     165822
       
Primus, Luxus Klass 3D, 3B, 4D   165813
Fritids Luxus     165811
       
Primus, Terra Klass 4A, 5C, 6A, 6C   165821
Fritids Terra     165823
       
Primus, Ventus Klass 4B, 5A, 5B, 6B, 6D   165814
Fritids Ventus     165812
       
Supra, Stella Klass 7A, 8A, 9A   165807
       
Supra, Nova Klass 7B, 8B, 9B   165808

Sjukanmälan

Luxus: 165811

Aqua: 165822

Terra, ventus, Stella och Nova: Sjukanmälan görs via Lärum eller via telefon 165819

Inloggning Lärum

Välkommen till Sjöfruskolan, det här är huvudentrén.

Välkommen till Sjöfruskolan, det här är huvudentrén.